Schema Winterspelen 2018 - Programma Olympische Spelen 2018 per dag en tijd
SCHEMA WINTERSPELEN ZATERDAG 24 FEBRUARI 2018
______________________________________________________
Zaterdag 24 februari
01.00 uur: vrouwen | snowboard | parallelreuzenslalom | kwalificatie
Met Michelle Dekker --> in eerste run 15e, in tweede run 17e daardoor nipt uitgeschakeld na
12.00 uur: vrouwen | schaatsen | massastart | halve finale
Irene Schouten, Annouk van der Weijden
12.00 uur, halve finale 1: Irene Schouten
--> naar finale
12.15 uur, halve finale 2: Annouk van der Weijden
--> naar finale
12.00 uur: mannen | schaatsen | massastart | halve finale
Sven Kramer, Koen Verweij
12.45 uur, halve finale 1: Koen Verweij
--> naar finale
13.00 uur, halve finale 2: Sven Kramer
--> naar finale
13.30 uur: vrouwen | schaatsen | massastart | finale
Met Irene Schouten en Annouk van der Weijden
--> BRONS voor Schouten
14.00 uur: mannen | schaatsen | massastart | finale
Met Sven Kramer, Koen Verweij
--> BRONS voor Verweij
Scroll voor uitslagen Nederlanders op Olympische Spelen met info tijden
Olympische Winterspelen 2018, programma Nederland per dag.
Tijden onder voorbehoud van wijzigingen, Nederlandse tijden.
In Zuid-Korea is het 8 uur later.
Zaterdag 10 februari
02.00 uur: mannen | snowboard | slopestyle | kwalificatie, heat 1, run 1
(Niek van der Velden --> helaas na breuk geblesseerd afgehaakt)
11.10 uur: mannen | shorttrack | 1500 meter | kwalificatie en finale
Daan Breeuwsma, Sjinkie Knegt en Itzhak de Laat
--> ZILVER voor Sjinkie Knegt
11.00 uur: vrouwen | shorttrack | 500 meter | kwalificatie
Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting
--> Yara van Kerkhof naar kwartfinale
11.00 uur: vrouwen | shorttrack | 3000 meter relay | kwalificatie
Yara van Kerkhof, Jorien ter Mors, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting en Rianne de Vries
--> Nederland uitgeschakeld
12.00 uur: vrouwen | schaatsen | 3000 meter
Carlijn Achtereekte, Antoinette de Jong en Ireen Wüst
--> GOUD voor Achtereekte
--> ZILVER voor Ireen Wüst
--> BRONS voor Antoinette de Jong
Zondag 11 februari
02.00 uur: mannen | snowboard | slopestyle | finale
(Niek van der Velden --> helaas na breuk geblesseerd afgehaakt)
05.30 uur: vrouwen | snowboard | slopestyle | kwalificatie
Cheryl Maas
--> afgelast vanwege harde wind, uitgesteld naar maandag 02.00 uur
08.00 uur: mannen | schaatsen | 5000 meter
Sven Kramer, Bob de Vries, Jan Blokhuijsen
--> GOUD voor Sven Kramer
Maandag 12 februari
02.00 uur: vrouwen | snowboard | slopestyle | finale
Cheryl Maas
--> Cheryl Maas eindigt als 23e
13.30 uur: vrouwen | schaatsen | 1500 meter | finale
Lotte van Beek, Marrit Leenstra, Ireen Wüst
Rit 11: Ireen Wüst - Brianne Tutt
Rit 12: Marrit Leenstra - Katarzyna Bachleda-Curus
Rit 13: Lotte van Beek - Ayaka Kikuchi --> Eindigt als vierde
--> GOUD voor Wüst
--> BRONS voor Leenstra
Dinsdag 13 februari
11.00 uur: vrouwen | shorttrack | 500 meter | kwartfinale
Kwartfinale 1: Yara van Kerkhof
--> Yara van Kerkhof naar halve finale
11.26 uur: mannen | shorttrack | 1000 meter | kwalificatie
Daan Breeuwsma, Sjinkie Knegt en Itzhak de Laat
Heat 2: Daan Breeuwsma --> uitgeschakeld op deze afstand
Heat 4: Sjinkie Knegt --> eindigt als eerste en dus door naar kwartfinale
Heat 6: Itzhak de Laat --> eindigt als tweede en dus naar kwartfinale
12.00 uur: mannen | schaatsen | 1500 meter | finale
Kjeld Nuis, Patrick Roest, Koen Verweij
--> GOUD voor Kjeld Nuis, ZILVER voor Patrick Roest
12.11 uur: vrouwen | shorttrack | 500 meter | halve finale
Met Yara van Kerkhof --> naar finale
12.32 uur: mannen | shorttrack | 5000 meter relay | kwalificatie
Daan Breeuwsma, Dylan Hoogerwerf, Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat, Dennis Visser
--> Nederland uitgeschakeld
13.09 uur: vrouwen | shorttrack | 500 meter | finale
Met Yara van Kerkhof
--> ZILVER voor Yara van Kerkhof!
Woensdag 14 februari
11.00 uur: vrouwen | schaatsen | 1000 meter
Marrit Leenstra, Jorien ter Mors, Ireen Wüst
Rit 4: Ireen Wüst - Yvonne Daldossi (Ita)
Rit 12: Jorien ter Mors - Brittany Bowe (USA)
Rit 16: Marrit Leenstra - Heather Bergsma (USA)
--> GOUD voor Jorien ter Mors!
Donderdag 15 februari
12.00 uur: mannen | schaatsen | 10000 meter
Jorrit Bergsma, Sven Kramer
Rit 4: Jorrit Bergsma - Davide Ghiotto (Ita)
Rit 6: Patrick Beckert (Dui) - Sven Kramer
--> Goud voor Ted-Jan Bloemen, ZILVER voor Jorrit Bergsma.
Sven Kramer eindigt teleurstellend als zesde.
Vrijdag 16 februari
12.00 uur: vrouwen | schaatsen | 5000 meter
Annouk van der Weijden, Esmee Visser
Rit 1: Annouk van der Weijden - Maryna Zuyeva (Bulgarije)
--> scherpe tijd voor Van der Weijden: 6.54,17
--> Van der Weijden eindigt als vierde
Rit 4: Misaki Oshigiri (Japan) - Esmee Visser
--> GOUD voor Visser: 6.50,23
12.20 uur: vrouwen | skeleton | Heat 1
Kimberley Bos
In Heat 1 als 17e in actie: Kimberley Bos
--> Bos eindigt in eerste run als achtste met 52,33
13.30 uur: vrouwen | skeleton | Heat 2
--> Kimberley Bos als 12e in actie
--> tijd Bos: 52.26, staat daarmee op dit moment 9e
Heat 3 en 4 staan zaterdag 17 februari op het programma
Zaterdag 17 februari
11.00 uur: vrouwen | shorttrack | 1500 meter | kwalificatie
Jorien ter Mors, Suzanne Schulting
Heat 1, 11.00 uur: Jorien ter Mors --> 2e in heat, plaatst zich voor halve finale
Heat 3, 11.08 uur: Suzanne Schulting --> 1e in heat, plaatst zich voor halve finale
11.44 uur: mannen | shorttrack | 1000 meter | kwartfinale
Met Sjinkie Knegt en Itzhak de Laat
11.47 uur, kwartfinale 2: Itzhak de Laat --> 3e, uitgeschakeld
11.50 uur, kwartfinale 3: Sjinkie Knegt --> penalty, uitgeschakeld
12.13 uur: vrouwen | shorttrack | 1500 meter | halve finale
Met Jorien ter Mors en Suzanne Schulting
--> Jorien ter Mors eindigt als eerste en gaat naar finale
--> Suzanne Schulting uitgeschakeld
12.20 uur: vrouwen | skeleton | Heat 3
Met Kimberley Bos
--> 8e tijd
12.43 uur: mannen | shorttrack | 1000 meter | halve finale
Niet met Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat
13.09 uur: vrouwen | shorttrack | 1500 meter | finale
Met Jorien ter Mors
--> eindigt als 5e
13.24 uur: mannen | shorttrack | 1000 meter | finale
Niet met Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat
13.45 uur: vrouwen | skeleton | Heat 4, finale
Met Kimberley Bos
--> eindigt als 8e met tijd 52,01
Zondag 18 februari
12.00 uur: mannen | schaatsen | ploegenachtervolging | kwalificatie
Jan Blokhuijsen, Sven Kramer en Koen Verweij
Rit 4: Nederland - Verenigde Staten
--> Nederland eindigt als tweede en gaat naar halve finale op woensdag (zie programma verderop deze pagina)
12.56 uur: vrouwen | schaatsen | 500 meter
Anice Das, Lotte van Beek (neemt plaats in van Marrit Leenstra die aandacht richt op de ploegachtervolging van maandag) en Jorien ter Mors
Rit 1: Anice Das - rijdt alleen
--> 38,75, eindigt als 19e
Rit 3: Lotte van Beek - Alexandra Ianculescu (Roemenië)
--> Van Beek 39,18, eindigt als 23e
Rit 4: Jorien ter Mors - Kaja Ziomek (Polen)
--> Ter Mors 37,54, eindigt als 6e
Maandag 19 februari
01.30 uur: vrouwen | snowboard | big air | kwalificatie
Cheryl Maas
--> 20e, niet naar finale
12.00 uur: vrouwen | schaatsen | ploegenachtervolging | kwalificatie
Antoinette de Jong, Marrit Leenstra, Ireen Wüst
Nederland direct in Heat 1, dus om 12.00 uur
--> Nederland eindigt in kwartfinale als eerste in tijd 2.55,61 (olympisch record) --> Nederland naar halve finale, woensdag tegen Verenigde Staten (scroll down).
12.53 uur: mannen | schaatsen | 500 meter
Ronald Mulder, Jan Smeekens, Kai Verbij
Rit 10: Mitchell Whitmore (Verenigde Staten) - Jan Smeekens
--> 34,93, Smeekens valt buiten podium
Rit 16: Ronald Mulder - Havard Lorentzen (Noorwegen)
--> 34,83, Mulder valt buiten podium
Rit 17: Daichi Yamanaka (Japan) - Kai Verbij
--> 34,90, Verbij valt buiten podium
Dinsdag 20 februari
11.00 uur: vrouwen | shorttrack | 1000 meter | kwalificatie
Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting
Heat 3, 11.06 uur: Schulting --> door naar kwartfinale
Heat 5, 11.12 uur: Van Ruijven --> door naar kwartfinale
Heat 6, 11.15 uur: Van Kerkhof --> door naar kwartfinale
11.45 uur: mannen | shorttrack | 500 meter | kwalificatie
Daan Breeuwsma, Dylan Hoogerwerf, Sjinkie Knegt
Heat 3, 11.49 uur: Hoogerwerf --> door naar kwartfinale
Heat 4, 11.51 uur: Breeuwsma --> door naar kwartfinale
Heat 5, 11.53 uur: Knegt --> uitgeschakeld
12.23 uur: vrouwen | shorttrack | 3000 meter relay | B-finale
Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven, Jorien ter Mors, Suzanne Schulting, Rianne de Vries
--> Nederland wint B-finale in wereldrecord! in 4.03,471 en wint hiermee uiteindelijk brons
Woensdag 21 februari
12.00 uur: vrouwen | schaatsen | ploegenachtervolging | halve finale
Met Antoinette de Jong, Lotte van Beek, Ireen Wüst
12.00 uur, halve finale 1: Nederland - Verenigde Staten
--> Nederland in A-finale!
12.06 uur, halve finale 2: Japan - Canada --> Japan wint
--> tegen Japan
12.22 uur: mannen | schaatsen | ploegenachtervolging | halve finale
Met Jan Blokhuijsen, Sven Kramer, Patrick Roest
12.22 uur, halve finale 1: Zuid-Korea - Nieuw-Zeeland --> Zuid-Korea wint
12.28 uur, halve finale 2: Nederland - Noorwegen --> Nederland verliest en staat in B-finale
13.58 uur: vrouwen | schaatsen | ploegenachtervolging | finale A
Met Antoinette de Jong, Lotte van Beek, Ireen Wüst
--> Nederland in finale tegen Japan
--> Japan wint finale, ZILVERvoor Nederland
14.11 uur: mannen | schaatsen | ploegenachtervolging | finale B
Met Jan Blokhuijsen, Sven Kramer, Patrick Roest
Nederland tegen Nieuw-Zeeland in B-finale
--> BRONS voor Nederland
Donderdag 22 februari
04.00 uur: vrouwen | snowboard | parallelreuzenslalom | kwalificatie
--> Wegens weersomstandigheden verplaatst naar zaterdagochtend
Met Michelle Dekker
11.00 uur: mannen | shorttrack | 500 meter | kwartfinale
11.06 uur, Heat 4: Daan Breeuwsma --> naar halve finale en Dylan Hoogerwerf --> uitgeschakeld
11.14 uur: vrouwen | shorttrack | 1000 meter | kwartfinale
11.20 uur, Heat 3: Lara van Ruijven --> uitgeschakeld
11.23 uur, Heat 4: Yara van Kerkhof --> uitgeschakeld en Suzanne Schulting --> naar halve finale
11.42 uur: mannen | shorttrack | 500 meter | halve finale
Met Daan Breeuwsma --> uitgeschakeld / naar B-finale
11.51 uur: vrouwen | shorttrack | 1000 meter | halve finale
Met Suzanne Schulting --> wint en gaat naar finale
12.15 uur: mannen | shorttrack | 500 meter | finale
Zonder Nederlanders...
12.29 uur: vrouwen | shorttrack | 1000 meter | finale
Met Suzanne Schulting!
--> GOUD
Vrijdag 23 februari
11.00 uur: mannen | schaatsen | 1000 meter | finale
Met Kjeld Nuis, Kai Verbij, Koen Verweij in de laatste drie ritten
12.10 uur, Rit 16: Havard Lorentzen (Noorwegen) - Koen Verweij
--> Verweij 9e
12.13 uur, Rit 17: Kai Verbij - Vincent De Haitre (Canada)
--> Verbij 6e
12.16 uur, Rit 18: Kjeld Nuis - Mika Poutala (Finland)
--> Nuis GOUD!
______________________________________________________
SCHEMA WINTERSPELEN VANDAAG, 24 FEBRUARI 2018
______________________________________________________
Zaterdag 24 februari
01.00 uur: vrouwen | snowboard | parallelreuzenslalom | kwalificatie
Met Michelle Dekker --> in eerste run 15e, in tweede run 17e daardoor nipt uitgeschakeld na
12.00 uur: vrouwen | schaatsen | massastart | halve finale
Irene Schouten, Annouk van der Weijden
12.00 uur, halve finale 1: Irene Schouten
12.15 uur, halve finale 2: Annouk van der Weijden
12.00 uur: mannen | schaatsen | massastart | halve finale
Sven Kramer, Koen Verweij
12.45 uur, halve finale 1: Koen Verweij
13.00 uur, halve finale 2: Sven Kramer
13.30 uur: vrouwen | schaatsen | massastart | finale
Mogelijk met Irene Schouten, Annouk van der Weijden
14.00 uur: mannen | schaatsen | massastart | finale
Mogelijk met Sven Kramer, Koen Verweij
Zondag 25 februari
12.00 uur: Sluitingsceremonie
Het programma van de Winterspelen 2018 in Pyeongchang is van vrijdag 9 februari tot en met zondag 25 februari. Op de Olympische spelen in Zuid-Korea doen Nederlanders mee met schaatsen, skeleton, snowboard en shorttrack. Hier vind je het Olympisch schema 2018 per dag van Nederland, met actuele tijden.